KIŞIN NEDEN KİLO ALIRIZ?Kış aylarında kilo almak ortak sorunumuzdur ve çoğumuzun hayalinde yaza fit girmek vardır.Peki hiç düşündük mü,kışın neden kilo aldığımızı?

Tabiki en çok etkileyen faktör; hareket ve egzersizlerin azalmasıdır. Havaların soğuması ile evde geçirilen süre artar ve hareketlerimizdeki azalma ile birlikte metabolizmamız yavaşlayabilir, bu da kilo almamıza neden olur.Bu sebep ile her ne kadar zor olsa da yürüyüş yapmaya dikkat etmeliyiz, unutmayalım ki soğuk havada yapılan yürüyüş daha fazla kalori yakmanızı sağlar.

Bir diğer sebep ise az su tüketimidir; soğuk havalarda susuzluk hissinin azalması ile sıvı alımımızda azalır. Su tüketimi vücutta oluşan ödemin atılmasına yardımcıdır. Bu sebeple kışın su tüketiminin azalması kilo alımına neden olur. Bunun önüne geçmek için kışın sıvı tüketimine dikkat etmeliyiz.

Kilo alımı üzerinde en fazla etkisi olan bir başka faktör ise hormonal problemlerdir. Tiroid hormonları, insülin direnci, kan şekeri, demir eksikliği ve vitamin eksikliği gibi nedenler kilo verimini engellemek ile birlikte kilo alımını da tetikler.

Kış depresyonu da kilo alımını arttırır. Havaların soğuması ve yağmurlu havalar, kendimizi mutsuz ve depresif hissetmemize neden olur. Böyle zamanlarda vücudumuzda kortizol adı verilen stres hormonu salgılanır. Stres hormonu ile birlikte iştahımızı kontrol etmemiz zorlaşır. Bunu engellemek için kış aylarında havanın soğumasını bahane ederek eve kapanmaktan kaçınmalı kendimize zaman ayırmalıyız.

Bu kış kilo almamak ve yaza fit girmek için fitway 30 day detoks çayı ile hem içinizi ısıtıp,hem yağlarınızdan kurtulabilirsiniz.


Ekleme Tarihi: 2017-12-27 Etiketler: fitway,fitway teatox,kış çayı,kış,detoks çayı,kışınzayıflama,zayıflama,kışın nasıl zayıflarım,soğuk,yağmur,kar

Hiç yorum yapılmamış.

Yorum Yaz